Sastojci za četiri osobe:
- 4 komada pilećih ili ćurećih prsa
- 350 g rendane tikvice
- 125 gr mocarele
- 50 g parmezana
- po ukusu so, biber, vegeta
- 2 do 3 čena belog luka
- malo maslinovog ulja
Za paniranje:
- 1/2 šolje mrvica hleba
- 2 kašike parmezana(sitno rendanog)
- sok od limuna
- 2 kašike maslinovog ulja
Priprema:
Piletinu properite i posušite. Svaki komad stanjite ili možete svaki komad podeliti na pola i tako dobiti osam manjih tanjih šnicli! Začinite po ukusu i ostavite sa strane!
U dublji tiganj dodajte malo maslinovog ulja, zagrejte i dodajte sitno seckani beli luk, dinstajte lagano minut dva! Tikvicu operite, izrendajte i dodajte je u tiganj sa belim lukom, dodajte rendani parmezan i dinstajte nekih 5 minuta, dok tikvice ne puste vodu! Začinite po ukusu!
Sok koji su tikvice pustile tokom dinstanja iscedite u jednu posudu. Tikvice ostavite na stranu da se malo ohlade i onda dodajte izrendanu mocarelu i sve dobro izmešajte! U sok od tikvica,koji ste ostavili na strane, dodajte 2 kašike maslinovog ulja i malo limunovog soka, u to ćete umakati rolnice pre paniranja!
maliizalogaji
Komentari